Free Time
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloPortalPravilaLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Povodna deklica

Go down 
+2
BuBBle*GirL
klemen*
6 posters
AvtorSporočilo
klemen*
Moderator Boys
klemen*


Število prispevkov : 812
Location : maribor
Registration date : 10/08/2008

Povodna deklica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Povodna deklica   Povodna deklica Icon_minitimeSre Avg 13, 2008 2:13 am

Povodna deklica 49521
Podvodna deklica
Lady in the Water
domišljijski triler
Povodna deklica Ladyinthewater
Leta 1999 je scenarist in režiser M. Night Shyamalan očaral občinstvo s svetovno uspešnim trilerjem Šesti čut, ki je postal pravi fenomen. Temu je sledilo še nekaj njegovih uspešnic, in sicer Nezlomljivi, Znamenja in Vas ob gozdu - tako si je Shyamalan ustvaril ime plodnega pripovedovalca zgodb, ki imajo neko vizijo in namen.

Živimo v časih, ko nam televizije in kina postrežejo z vedno istimi zgodbami, samo v drugačni preobleki, Shyamalan pa nas vedno znova preseneti z izvirnimi in vznemirljivimi zgodbami, ki nosijo pečat zanimive mešanice napetosti, drame, humorja in seveda čustev.

"Moji filmi so izraz vsega, kar sem, in kar trenutno čutim," pravi Shyamalan. "Vsak film postavlja določena vprašanja, s katerimi se trenutno ubadam. Vedno hočem biti iskren do občinstva, zato tudi iskreno spregovorim o zadevah, s katerimi se soočam, seveda vse v kontekstu fiktivne zgodbe, v kateri lahko ljudje uživajo."

Podvodna deklica, verjetno eden njegovih najbolj izvirnih in drznih filmov, je bila sprva pravljica za lahko noč, ki si jo je Shyamalan izmislil za svoji hčerki. "Moje zgodbice nastanejo zelo poljudno - povem vse, kar mi pade na misel," pove režiser o svojih večernih običajih.

Tako se je nekega večera domislil naslednjega vprašanja: "Vesta, da nekdo živi pod našim bazenom?" Iz tega je nastala zgodbica, ki se je odvijala več tednov. "Zgodba se je razvila v pravo odisejado," se spominja. "Zgodba je v sebi skrivala nekaj posebnega in zaradi tega sem jo hotel vsak večer nadaljevati. Ko se je zgodba naposled končala, smo se s hčerkama še dolgo pogovarjali o njej in o njenih likih. Še dolgo je odmevala v naših mislih."

Dolžina: 1h 50min
Leto: 2006
Država: ZDA
Scenarij: M. Night Shyamalan
Režija: M. Night Shyamalan
Igrajo: Paul Giamatti, Bryce Dallas Howard, Jeffrey Wright, Bob Balaban, Freddy Rodriguez, Sarita Choudhury, Jared Harris, Bill Irwin
Povodna deklica Lady-water-1
Nazaj na vrh Go down
BuBBle*GirL
Moderator ART Land
BuBBle*GirL


Število prispevkov : 376
Age : 30
Location : Ravne na Koroškem
Registration date : 05/08/2008

Povodna deklica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Povodna deklica   Povodna deklica Icon_minitimeSre Avg 13, 2008 3:31 am

vaaaaa kr strašn zgleda hah
Nazaj na vrh Go down
Petunia.
♥ Novinec ♥
♥ Novinec ♥
Petunia.


Število prispevkov : 56
Registration date : 13/08/2008

Povodna deklica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Povodna deklica   Povodna deklica Icon_minitimeSre Avg 13, 2008 4:24 am

hm..
nism še gledala.^^
mogoč si ga dol potegnm. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
xnasT..
Administrator
Administrator
xnasT..


Število prispevkov : 1164
Age : 27
Location : Velenje
Registration date : 02/08/2008

Povodna deklica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Povodna deklica   Povodna deklica Icon_minitimeČet Avg 14, 2008 2:22 am

NWM če sm ga gLedla..si ga bom dou potegnla.
Nazaj na vrh Go down
http://fashionworld.super-forum.net
Ashh*
♥ Mini member ♥
♥ Mini member ♥
Ashh*


Število prispevkov : 374
Age : 28
Location : Maribor
Registration date : 14/08/2008

Povodna deklica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Povodna deklica   Povodna deklica Icon_minitimeČet Avg 14, 2008 2:25 am

to pa sem celo v kinu gledla
Nazaj na vrh Go down
TjaSitwInsA
♥ Mini member ♥
♥ Mini member ♥
TjaSitwInsA


Število prispevkov : 233
Registration date : 06/08/2008

Povodna deklica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Povodna deklica   Povodna deklica Icon_minitimeČet Avg 14, 2008 2:33 am

xnasT.. je napisal/a:
NWM če sm ga gLedla..si ga bom dou potegnla.

me too
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Povodna deklica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Povodna deklica   Povodna deklica Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Povodna deklica
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Free Time :: Grozlivke-
Pojdi na: